Jdi na obsah Jdi na menu
 


6.: Svatba

28. 11. 2009
Dveře se otevřely a všichni přítomní se otočili. Dovnitř vešla Sayuri v modrých krátkých šatech na ramínka, bílých páskovaných sandálích a slušivém drdolu. Pár přítomným klukům uniklo souhlasné zabručení. A pár přítomným dívkám zase závistivé pohledy.
Pak se otevřely dveře podruhé a tentokrát zalapalo po dechu víc lidí. I Sasuke musel uznat, že to Narutovi sluší a to i přes to, že kytku držel poněkud křečovitě a obličej měl stažený do něčeho, co zdánlivě připomínalo úsměv. Došel až k Sasukemu a tak, aby na něj nikdo jinej neviděl, se kysele usmál.
Ale i on musel uznat, že to mladému Uchihovi sluší. On měl na sobě černý oblek, bílou košili a tmavomodrou kravatu-přesně opak jeho barev.
„Sešli jsme se zde, abychom spojili tyto dva životy posvátným svazkem manželství,“ začal farář. Ovšem i on byl seznámen s nastálou situací, a tak ze svý řeči kompletně vyškrtl téma láska. „A tak se táži vás, Sasuke Uchiho, berete si zde přítomného Naruta Uzumakiho?“ Sasuke na okamžik zaváhal.
„Ano.“
„A nyní se táži vás Naruto Uzumaki, berete si zde přítomného Sasukeho Uchihu?“ Naruto zaváhal na značně delší dobu. Až se na něj několik lidí pátravě zadívalo.
„Ano,“ řekl nakonec.
„Tímto prohlašuji váš sňatek za platný.Vyměňte si prstýnky,“ Sasuke Naruta pustil a oba si sundali prstýnky. Pak vzal Sasuke Narutovi ruku do té své a opatrně mu navlíkl prsten s bledě modrým kamenem. Pak vzal Naruto jeho ruku do své a poněkud nemotorně mu navlíkl prsten s červeným kamenem. „Nyní poprosím vás, vaše zákonné zástupce a vaše svědky o podpis.“
Naruto měl divný pocit, když se podepisoval svým novým jménem.
Naruto Uchiha.
 
Vyšli před kostel. Ženich se ženichem samozřejmě jako první. A okamžitě je oslepily blesky z foťáků a snad nekonečné davy lidí. A navíc i kytky a rýže, co na ně začaly dopadat. Naruto se musel zhluboka nadechnout. Ne jenom, že se tu vede za ručičku s Uchihou, ale ještě po něm hází všelijakými věcmi. No má on tohle za potřebí?
Na rozdíl od něj se Sasuke bavil. Jak zbylý jeho fanklub poskakuje a háže ze všech nejvíc. Jistě, se svatbou zásadně nesouhlasili, ale byly to holky-která holka svatbu neprožívá?
Nasedli do připravených ozdobených aut a vydali se do nejluxusnější restaurace v Konoze-do stejný, ve které před časem Sasuke s Narutem večeřeli. Než stihli projít dveřmi, objevil se v nich majitel.
„Dovolte, abych vás uvítal,“ zahromoval na celou Konohu. „Máme pro vás speciálně připravený sál, ale ještě před tím-neměl by ženich přenést ne- ehm, ehm druhého ženicha přes práh?“ poněkud se zakuckal. Sasuke s Narutem na něj zůstali jenom zírat.
„Přesně tak!“ souhlasila Sayuri, která se chtěla za tu šaškárnu aspoň pobavit. „A jelikož nevěsta bývá v bílém, tak se Naruto hezky ponese,“ mrkla na něj. V tu chvíli jí měl chuť uškrtit. Sasuke se sice zamračil, ale beze slova si Naruta přitáhl blíž k sobě a pak si ho jednoduše vysadil do náručí. Byl celkem překvapený, že není ani tak těžký, jak by na někoho jeho postavy typoval. Ale Naruto sebou začal házet.
„Nevrť se, Usuratonkachi! Kdo tě má pak nosit?“ zasyčel mu do ucha a Naruto toho raději nechal. Místo toho se ho chytl kolem krku, protože pád by mohl být bolestivý. S prvním krokem se Sasuke poněkud zapotácel, ale pak už v naprostém pořádku přešel práh a Naruta pustil až několik kroků za ním. Naruto ihned stáhl své ruce a jednou z nich si začal nervózně hrát se svojí nově učesanou patkou.
„Pojďte za mnou, prosím,“ majitel je vedl mimo restauraci. Přivedl je do velkého sálu. U jedné ze stěn stál stůl a k němu na každém konci kolmo další. A pak tu bylo ještě mnoho dalšího volného místa. Jak obou ženichům brzy došlo, k tancování. „Tady je váš stůl, ale ještě před vaším zasednutím bych si rád s vámi dvěma připil,“ v tu chvíli se vedle něho objevil číšník s talířem a třemi skleničkami šampaňského. Majitel si jednu vzal a pohledem vybídl Sasukeho s Narutem k témuž. „Tak tedy,“ začal, když i oni drželi skleničky. Ostatní se usazovali. „Rád bych vám popřál do života hodně štěstí a společně prožitých pěkných chvil,“ pozvedl skleničku a celou ji vypil. Oba následovali jeho příkladu. Ovšem když vraceli skleničky na talíř, číšník ho upustil. Jak on tak majitel se pousmáli. Kluci v duchu zakleli. „Omlouváme se za nastalé nepříjemnosti, ale když už to tady tak je, nechcete si nacvičit spolupráci?“ stále se na ně usmíval majitel a už jim podával smetáček s lopatkou. Sasuke se na něj zamračil a vzal si smetáček. Naruto si vzal zbývající lopatku a oba se sehnuli ke střepům. Kdyby nebyli tak naštvaní, možná by se i divili, jak jim to jde od ruky. Majitel se usmál. „Výborně. Teď se prosím nenechte rušit a dobrou chuť,“ majitel odkráčel a nechal tam plno číšníků. Sasuke s Narutem si celkem neochotně sedli vedle sebe doprostřed hlavního stolu. Minato si stoupnul a nožem zazvonil o skleničku naplněnou šampaňským. Naruto se jenom divil, kam se poděl zákon o zákazu nalévání mladistvím. Pak si ovšem všiml, že Sayu a pár vyvolených ze Sasukeho fanklubu, které se dostaly na hostinu, měly ve sklenicích jablečný džus. Jediný mladiství se skleničkou alkoholu tam byli on a Sasuke. A u těch se to toleruje-svatba v kostele je hold jen jednou za život.
„Dámy, pánové, drazí novomanželé,“ začal Minato slavnostně. „Je to víc jak šestnáct let, co mi Kushina řekla, že budu mít syna,“ Naruto zavřel oči a snažil se trpělivě napočítat do deseti. „Ve chvíli, kdy jsem ho viděl poprvé, bych si v životě nepomyslel, že se dočkám už tak mlád takovéto chvíle,“ na chvíli se odmlčel. „Naruto nikdy nebyl vzorný student a nikdy ani nebyl premiant třídy. Odmaturoval v devíti a další tři roky byl pouze geninem. Ve svých dvanácti se stal chouninem a ve čtrnácti jouninem. Už jenom z časové prodlevy je jasné, že to není bůh ví jaký génius. Ale je to ninja se srdcem na správném místě. Nikdy jsem se nebál, že by provedl něco, kvůli čemu bych se za něj musel stydět nebo se na něj zlobit. S tímto ho nechávám opustit domov a doufám, že navždy takovým zůstane,“ Minato se posadil a síní se rozhlehl potlesk. A Naruto se Sasukem byli v momentě k sobě svázáni prostěradlem a před ně byl položen talíř s polévkou. Všichni se na ně zvědavě dívali. Naruto měl chuť se rozkřičet a Sasuke pod stolem křečovitě svíral okraje své židle.
„Dobrou chuť,“ popřál jim číšník, který mohl za nastalou situaci. Sasuke, navenek působící klidně, se první chopil lžíce. Nabral na ní polívku a poněkud nejistě jí přenášel k Narutovi. Naruto poněkud neochotně otevřel pusu a nechal se krmit. Tato situace se opakovala a Sasuke se začínal bavit. Alespoň do chvíle, kdy se na něj naruto zamračil a lžíci mu nevytrhl. Pak naopak on nabral na lžíci a začal jí pomalu a nejistě krmit Sasukemu, což mu až zas tak příjemný nebylo. Vše se obešlo bez jediného slova, až byl talíř prázdný. Síní se rozlehlo zdvořilé tleskání. Teprve teď se všichni pustili do jídla. Sasuke s Narutem byli rozvázaní a druhé jídlo už měli připravené odděleně.
„Tak, a teď dort,“ zahlásila Sayu, když všichni dojedli. Začala se celkem bavit. Rychle přešla k obrovskému třípatrovému dortu, vzala do ruky nůž a tázavě se podívala na ženichy. Naruto po ní hodil nevraživý pohled, ale společně se Sasukem se zvednul.
„Myslel jsem, že jsi na mé straně!“ zasyčel, když k ní přišel.
„To jsem, bratříčku. Ale jelikož jsi se oženil v kostele, víckrát tuhle příležitost mít nebudu,“ líbezně se na něj usmála, ale na Sasukeho hodila hnusný pohled aby věděl, že na jejich konverzaci po jednom z tréninků nezapomněla. Jako odpověď jí vytrhl nůž z rukou a přiložil ho k dortu. Naruto položil svou ruku na jeho a tak oba nakrojili dort. Opět se ozvalo zdvořilé tleskání. Naruto ihned ruku stáhl a tak musel dort dokrájet Sasuke.
„Tak, a teď tanec!“ zatleskala Sayu, když byl dort rozkrájený a každý získal kousek. A i když se zdálo, že je tady přes tisíc lidí, ještě pořád zbývalo jedno celý patro dortu. A Sayu už táhla oba dva novomanžele na parket. „Prosím o první tanec ženicha a… ženicha!“ Naruta už celkem štvalo, že každý zaváhá, než řekne podruhý ženich. Sayu je šťouchnutím dostala k sobě, až Naruto na Sasukeho málem spadl, a zase rychle opustila parket.
„Doufám, že umíš aspoň částečně tančit,“ zašeptal Sasuke, jednu svou ruku ovinul Narutovi kolem boků a tou druhou chytl jeho. Naruto se zamračil a druhou ruku si mu položil na rameno.
„Jo, ale ne v ženský roly,“ odpověděl jízlivě. Ale to už začala hrát hudba. Dobrá, sestřičko, odpouštím ti, pomyslel si Naruto, když se ozvaly první tóny písně gomennasai. Ale s prvním krokem novomanželů se vyskytl problém-Naruto si stoupl na Sasukeho nohu. „Promiň,“ zamumlal a nemotorně se snažil tancovat v roli, do které ho Sasuke navrtal.
„Víš co?“ ozval se sasuke asi po páté šlápnutím na jeho nohu. „Vedení nech a mě a ty se zkus přizpůsobit,“ Naruto se o to tedy pokusil a vzhlédl. Teprve v tu chvíli si uvědomil, jak blízko Uchihi se vlastně nachází. Sasuke se díval před sebe, takže si mohl dovolit podrobit ho drobnohledu.
Sasuke měl lehce soustředěný výraz, takže se mírně mračil, ale nevypadalo to zle. Jeho oči byli tmavé, akorát v koutcích přecházeli do šedi. Narutovi bylo jasné, že jestliže bude chtít někdy odhadnout jeho pocity, musí hledat právě tam. Skoro aristokratické rysy vypadaly na jeho bledé kůži dobře. Když stál takhle blízko u něj mohl cítit i jeho vůni. Nenásilnou, lehkou, s lehkou příměsí hořké čokolády. A ať chtěl nebo nechtěl, musel si Naruto přiznat, že rameno pod jeho rukou je také dobře tvarované. Ale jeho dlaň byla jemná, teplá.
Z přemítání o jeho manželovi ho vytrhl potlesk na konci skladby. Do kruhu přistoupili Kushina s Mikoto. Oba dva přistoupili ke svým mámám a znova se spustila skladba. Tentokrát šlo Narutovi tancování od samého začátku.
„Tak co? Tak hrozný to není, ne?“ ptala se Naruta s úsměvem Kushina.
„Mluv za sebe, mami,“ povzdychl si Naruto. Ale…. Někde tam úplně vzadu by si rád zopakoval předcházející tanec. Kushina se zasmála.
„Sluší ti to. Jak tě Sayu přemluvila, aby sis nechal tenhle účes?“
„Milá sesterská prosba. Ostatně, jako vždycky,“ zašklebil se.
 
„No řekni, nesluší mu to v těch světlých barvách a s tímhle účesem?“ hovor probíhal i u druhého páru. Sasuke se nad touhle otázkou zamračil.
„Vypadá tak líp, než s tím příšerným rozcuchem,“ uznal nakonec Sasuke. Mikoto se pousmála.
„Víš, že vám to spolu takhle sluší?“
„Nech toho, mami.“
„A proč? Říkám jenom pravdu.“
„No právě.“
 
A pak se partnerky vyměnily-tedy Naruto tancoval s Mikoto a Sasuke s Kushinou.
 
„Doufám, že to nebereš nějak zle, Naruto-kun?“ zeptala se ho Mikoto. Naruto nevěděl, co odpovědět. „Víš, Sasuke se možná může zdát jako aristokratický fracek, ale to… je to jeho forma, jak se brání proti zklamání a bolesti. Po smrti svého bratra se začal bát dalších ztrát a tak se z něj stalo to princátko, co je z něj teď,“ Mikoto vlastně ani nevěděla, co mu chce říct.
„Děkuji.“
 
„Víš, Sasuke, jsi zvláštní,“ Kushina nahnula hlavu na stranu.
„Vážně?“ pozvedl obočí Sasuke.
„Nepřijde mi, že jsi takovej, jakým se děláš. A… měl bys vědět, že Naruto, ač se ze sebe snaří dělat frajera, je velmi citlivý. Neříkám to kvůli nějakému vyhrožování, ale měl bys vědět, že někdy možná bude vystupovat lehce řecitlivěle. Zvlášť teď, když na něm bylo použito to jutsu.“
„Rozumím.“
 
Odpoledne pak probíhalo v celkem příjemném duchu. Až přišel večer a s ním…
 
Sayu s úsměvem od ucha k uchu zazvonila na skleničku.
„Tak, jelikož už je půl osmý, řekla bych, že je nejvyšší čas na házení kyticí,“ jakmile to dořekla, všechny holky v sále začaly vzrušeně pištět. Všechny se nahrnuly na jedno místo. Naruto vzal kytku, kterou hned po příchodu položil na stůl a nechal jí tam celý odpoledne, a přešel na druhou stranu místnosti od dívek. Otočil se k nim zády a hodil kytkou dozadu. O ní se ihned strhl tvrdý souboj. Nakonec ho vyhrála Kazumi, Jashinví, jak se tam vzala.
„Nyní je čas na odchod do společného domu.“
„A svatební noc,“ zašeptali si Sasuke s Narutem pro sebe, každý na úplně jiné straně místnosti.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Juhuuu

(Arya, 5. 2. 2010 21:58)

ohohooo tak toto bola typicka svadba /aj u nas take byvaju :D/ och occh sa tesim na tu noc he he heee