Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.: Oznámení

28. 11. 2009
„Cože?“ Naruto nemohl uvěřit tomu, co slyšel. Jeho jindy tak pokrokoví a moderní rodiče přistoupili na něco tak… zaostalého za moderním světem. „Moment! Nemá Uchiha klan jediného nástupce, a to kluka?“
„No, to má. Nějaký problém?“ zeptala se ho Kushina. Koukal na ní, jako by právě spadla z jahody.
„A neříkali jste náhodou, že chtěj silného potomka? Na to by se hodila spíš Sayu.“
„Mě do toho netahej! Mě stačí, že s ním mám každou misi,“ bránila se hned jeho o dva roky mladší sestra.
„Vyžádali si přímo tebe,“ snažil se mu to vysvětlit Minato. „A ohledně toho potomka… Existuje jutsu, které to umožňuje i v těchto případech,“ Naruto se zamračil.
„Čeká se ode mě, že podstoupím nějaké jutsu, prožiju noc s Uchihou a pak budu devět měsíců poskytovat obydlí dalšímu Uchihovi?“ Naruto začínal pomalu ale jistě zuřit.
„To je teď moc vzdálená budoucnost,“ zakročila raději Kushina. „Prozatím bude stačit dnešní večeře v Uchiha čtvrti, kde budete oficiálně zasnoubeni.“
„A musím tam jít taky?“ protáhla otráveně Sayu.
„Půjdem všichni. Bez odmlouvání!“
 
„Uzumaki? Není to, čistě náhodou, kluk?“ Sasuke klečel naproti svým rodičům.
„Jistě. Dnes večer příjdou na večeři, kde budete oficiálně zasnoubeni. Svatba by mohla být tak za měsíc.
„Nejsme na to trochu moc mladí?“
„Ve smluveném manželství není věk problém. Ke smluvené svatbě může dojít prakticky od té doby, co se umí oba dva dotyční podepsat.“
„A co potomek?“
„Existuje jutsu, které to umožňuje i za těchto okolností. Teď se jdi připravit. Za dvě hodiny tě chci vidět u stolu.“
 
„Proč že tady v tomdle jsem?“ zeptala se zamračená Sayuri, poprvé navlečená do kimona s tradičním drdolem, když stáli před obrovskými vstupními dveřmi.
„A proč že to děláme?“ dodal snad ještě zamračenější Naruto, kterému se tradiční pánské kimono taky nelíbilo.
„Je to povinnost. Naše rodina nemá právo odmítnout nabídku od Uchihů. Pokud tedy nechodíš s Hinatou, Hanabi, Nejim nebo s kýmkoliv jiným z klanu Hyuuga,“ vysvětlil mu Minato, i když ani on se neměl ke klepání. Z Narutovi výrazu bylo všem jasno, že s nikým z nich nechodí.
„Odvahu, lidi!“ Kushina se natáhla a třikrát silně zaklepala. Dveře se otevřely a v nich stála drobná žena, která se při pohledu na ně usmála.
„Už jsme na vás čekali, pojďte dál,“ počkala, až všichni vejdou a zují se. Pak sama zamířila do domu. „Jmenuji se Mikoto. Jsem žena Fugaka, který s vámi mluvil, a matka Sasukeho, o kterého se jedná. Tady to je,“ zavedla je do místnosti, kde byl prostřený stůl, ze třech stran měl dvě židle. Jenom u poslední strany stála židle jenom jedna. „Toto je Fugami, kterého jste jistě poznali, a toto je Sasuke,“ oba dva seděli u jednoho rohu, ovšem každý z jiné strany. „Naruto, posaď se, prosím, vedle Sasukeho. Vy, Minato, naproti Fugakovi a vy Kushino, vedle něho. Sayuri, tohle místo je pro tebe,“ ukázala na jediný místo, které bylo samo u strany stolu. Počkala, až se všichni usadí, a až pak si sedla vedle Fugaka. „Itadakimasu!“ popřála všem s úsměvem.
„Itadakimasu,“ odpověděli jí všichni polohlasem.
Večeřeli potichu. Pro Uchihi nic nového, pro Uzumaki něco neslýchaného. Všichni čtyři měli na jazyku tolik otázek! Ale nikdo se nechtěl ptát první. A tak ticho přetrvalo do konce večeře.
„Takže, souhlasíte s naší nabídkou?“
„S vaší nabídkou nelze nesouhlasit,“ Minato pečlivě vybíral slova. Nechtěl, aby to vyznělo, že to dělají jen z povinnosti. Což vlastně dělali.
„Dobrá. Pak tedy je tady otázka společného příjmení a bydliště. Já navrhuji, aby Naruto přijmul jméno Uchiha a vzdal se svého původního příjmení.“
„Ale to-“
„V pořádku,“ přerušil Naruto rozhodně Minato a střelil po ním postranním pohledem. „Nic proti tomu nemám.“
„A ohledně bydlení-na konci ulice je prostorný dům-“
„Promiň, otou-san, ale já bych raději dům mimo tuto čtvrť,“ přidal se nečekaně do hovoru Sasuke. „Je sice hezký, že je tady celý náš klan, ale jsme moc odříznutí od vesnice,“ všichni okolo cítili, že otec se synem vedou oční souboj.
„Pokud je to tak, vím o prostorném patrovém domě s kouzelnou zahradou, který je na prodej,“ vložila se do toho Kushina. „Je to sice z ruky jak odtud, tak od nás, ale-“
„Myslím, že to bude nejlepší,“ vypadalo to, že oční souboj vyhrál Sasuke.
„No dobrá,“ Fugaku se zamračil. „Jdu pro prstýnky,“ oznámil všem a odešel. Ze vzduchu jako by spadla napjatá atmosféra.
„Musíte ho omluvit, ale jeho chování je odpustitelné. Od té doby, co nám před třemi lety zemřel prvorozený syn je můj manžel značně nervózní. Tenkrát jsme si oba mysleli, že na dohadování sňatku je ještě dost času, ale když Itachi zemřel… začal na všechno mnohem víc naléhat,“ Minato chápavě přikývl a Kushina se soucitně usmála na Mikoto. Po té se Fugami zase vrátil. Na stůl položil dvě krabičky.
„Při svatbě si je akorát vyměníte,“ otevřel obě dvě krabičky naráz. Byly v nich skoro stejné prstýnky-stříbrný kroužek s malým drahokamem. „Ty si prozatím vem tenhle,“ k Sasukemu přisunul ten s bledě modrým kamenem. Na Naruta vyšel na dobu do svatby prstýnek s rudým kamenem. Nejdřív si ten svůj navlíkl Sasuke, pak poněkud váhavě Naruto.
„Kdy bude svatba?“
„Ode dneška přesně za měsíc. Vše je zařízené.“
 
Naruto ležel v posteli a nemohl usnout. Převalil se na bok.
„Sakra!“
Nechtěl se ženit. Vždyť mu bylo teprve necelých šestnáct! A už vůbec ne s Uchihou. Byl mu protivném už jenom tim dokonalým vzhledem.
Překulil se na druhý bok.
„Sakra!“
Někdo tiše zaklepal a vešel. Posadil se a rozsvítil lampičku. Před dveřmi stála Sayuri.
„Můžu?“ zeptala se polohlasem. Naruto kývl a udělal jí vedle sebe místo. „Jak se cítíš?“ zeptala se ho, když se uvelebila a hlavu si mu opřela o rameno. Naruto se uchechtl.
„Jako nedobrovolný snoubenec a kluk, kterého čeká těhotenství,“ musela se usmát.
„Ber to z tý lepší stránky-takhle budeš mít k tomu dítěti lepší vztah,“ snažila se ho aspoň trochu povzbudit.
„A až se rozhodne opustit rodiče, budu o to víc trpět,“ povzdychl si pesimisticky. „Navíc ho budu mít s týpkem, po kterém letí celé dámské osazenstvo Konohy. Vyjma tebe, samozřejmě,“ dodal s lehkým úsměvem.
„Máš pravdu. Jsem zvědavá, jak na tuhle novinku bude reagovat Sasukeho fanklub.“
 
Ráno Naruto vážně uvažoval, jestli si Naruto má prsten vzít nebo ne. Nakonec ale povinnosti hodil za hlavu a prsten nechal na svým nočním stolku.
Na rozdíl od něj Sasuke nepochyboval-chytil se ho jako jediného záchranného kruhu, aby se neutopil v nekonečném moři fanynek, které ho všude pronásledovaly.
 
„Je to úplně strašný!“ bylo první, co Naruto uslyšel, když dorazil na trénink.
„Jasně, úplně děsný,“ Nori a Kazumi, jeho týmoví partneři od dob geninů, se už zase hádali. Ale naruto věděl svoje-co se škádlívá, to se rádo mívá, že? Alespoň co se týká Noriho. „Naruto, slyšel jsi už tu tragédii století? Uchiha se bude ženit,“ poškleboval se dál Nori.
„A já zase slyšel, že si bude brát nějakého kluka,“ nadhodil jakoby mimochodem jejich bývalý sensei a nynější velitel týmu. On, jakožto Narutův kmotr, byl se situací obeznámen nejspíš dřív, než Naruto.
„To nemyslíte vážně, Jiraiya-sensei!“ vykvíkla Kazumi. „Chudáček Sasuke-kun. Určitě k tomu byl donucený!“ poslední věta narutovi na náladě zrovna nepřidala.
 
„Dobrá. Dneska jste si vedli celkem dobře. Můžete jít domů,“ rozpustil Sasuke trénink. Dva lidé okamžitě zmizeli, jenom jediná dívka v týmu zůstala. „Chceš něco, Hiso?“ schválně použil její krycí jméno.
„Ne, Takashi-san,“ odpověděla a sundala si masku. „Ale já bych něco chtěla Sasukemu,“ na chvíli zaváhal, ale pak si masku sundal. „Proč to děláš?“ neodpověděl. Neměl na to odpověď. „Proč mýmu bratrovi ničíš život?“
„Musím,“ odpověděl prostě. „Je to rozkaz od nynější hlavy klanu. Já mám dvě možnosti, jak se stát hlavou klanu a tím se zbavit povinnosti, plnit každý rozkaz mého otce. Buď počkat do svých osmnáctin a nebo se oženit. A jelikož rozkaz mého otce mi nakazuje za měsíc se oženit, první možnost padá. Svatba se bude konat v kostele, čímž je znemožněn rozvod. A o potomkovi se píše v předmanželské smlouvě, která byla dnes podepsána,“ vysvětlil jí chladně. V jejích očích se zračila nenávist.
„Jestli mu ublížíš víc, než je třeba…nepřej si mě!“
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

O.o

(Arya, 5. 2. 2010 21:01)

ohohooo ako sa nam to vyfarbuje a co na to povie nasa sakurka - az tu vobec hra :P- ale inak super duper :D